شرکت نانو ساختار مهرآسا


این شرکت در سال 1392 به منظور بررسی، تحقیق و بکارگیری تکنولوژی نانو در رابطه با تولید نانو الیاف و تلاش در خصوص بومی کردن این تکنولوژی تأسیس شد و به تناسب برنامه های مورد نظر فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت پس از طراحی و ساخت دستگاه های اولیه و بهسازی و ترمیم نمونه های آزمایشی، سرانجام پس از قریب یک سال مطالعه و تلاش بی وقفه موفق به ساخت نمونه نسل اول دستگاه صنعتی تولید انبوه الیاف نانو گردید. با توجه به رشد فزاینده جمعیت و به تبع آن افزایش روز افزون خودروهایی که عموماً با سوخت فسیلی کار می کنند و تأثیر مخربی که از احتراق ناقص موتور خودروها مزبور حاصل می شود و در نهایت موجب آلودگی محیط زیست و تهدید روز افزون سلامت انسان و طبیعت می گردد، این واحد تولیدی بر آن شد تا با استفاده از تکنولوژهای روز دنیا که از جمله آن فناوری نانو می باشد، فیلتری که مجهز به لایه های حفاظتی الیاف نانو بوده و هوای ورودی موتور را کاملاً تصفیه می کند، تولید نماید تا ضمن ایجاد اشتغال و بی نیازی کشور از واردات کالاهای مشابه به سهم خود در تلطیف هوا و سلامت محیط زیست نقشی برعهده داشته باشد. زیرا این شرکت باور دارد هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی که بتواند در جهت کاهش این عوارض مخرب گامی هرچند کوتاه بر دارد خدمت با ارزشی به جامعه کرده که اگر با حسن نیت انجام پذیرد موجب رضای حق تعالی خواهد شد. شرکت نانو ساختار مهرآسا شرکتی دانش بنیان می باشد که فعالیت تولیدی خود را درشهرک صنعتی فن آوری اصفهان آغاز کرده است و امید دارد با عرضه محصولات خود در این زمینه تاثیر گذار باشد و رضایت مصرف کننده گان را جلب نماید.

مزیت فیلتر های نانو

• هوای ورودی به محفظه احتراق را از آلاینده های معلق در هوا کاملاً تصفیه می کند.
• از ورود آلاینده ها به موتور جلوگیری می کند و در نتیجه باعث طول عمر بیشتر موتور می شود.
• هرچه احتراق کامل تر و با هوای خالص تری انجام شود مصرف سوخت کاهش می یابد.
• با انجام احتراق کامل گاز های خروجی از اگزوز خودرو ها تأثیر مخرب کمتری برای محیط زیست و سلامت انسان دارند.
• به هر میزان که از جنبه های تخریبی آلاینده ها کاسته شود بر سلامت انسان وطبیعت تأثیر مثبت میگذارد.
• طولانی تر شدن عمر موتور خودروها با توجه به رشد روز افزون تعداد خودرو های موجود باعث صرفه جویی قابل ملاحظه در هزینه های نگهداری و تعمیرات و تعویض قطعات موتور می شود.
• به هر میزان که از آلودگی ناشی از سوخت خودرو ها کاسته شود در سلامت جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت.
• کاهش میزان سوخت خودرو ها با عنایت به تعداد خودرویی که در سراسر کشور وجود دارد رقم بسیار بالایی است که می توان برای بهسازی محیط زیست هزینه کرد.
• شتاب و نرمی موتور بیشتر احساس می شود وکاهش میزان سوخت کاملا مشهود است.