حضور مدیر عامل شرکت نانو ساختار مهر آسا در ویژه برنامه ثریا ( شبکه یک سیما ) مورخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱

برنامه شب اول دهه فجر در “ثریا” با دستاوردهای انقلاب؛

شرکت ایرانی در حوزه نانو، کار ۵۰ ساله اروپایی‌ها را ۸ ساله انجام داد


گروه اقتصاد جهان نیوز ـ  اولین شب از ویژه برنامه ثریا در دهه فجر متعلق به حوزه نانو فناوری بود و در این برنامه بررسی شد که در حوزه نانو در کجای راه قرار داریم و با افق‌های انقلاب چقدر فاصله داریم. میهمان ویژه این برنامه دکتر رضا اسدی‌فر، معاون کارگروه صنعت و بازار ستاد فناوری نانو و مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو  بود و همچنین ۵ شرکت دانش‌بنیان موفق در حوزه نانو در این برنامه به ارائه محصولات خودشان پرداختند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000471/nf00471402-3.jpg
 

در تولید فیلترهای نانویی به آمریکا رسیده‌ایم

مهندس عطا اکبری، مدیرعامل شرکت نانوساختار مهرآسا که در حوزه فیلترهای نانویی اولین و تنها تولید کننده فیلترهای هوای اتومبیل‌های بنزین‌سوز درخاورمیانه است، درخصوص وضعیت این شرکت گفت: ما چهارمین کمپانی هستیم که در دنیا این محصول را تولید می‌کنیم و بعد از آمریکا دومین کشور هستیم؛ صفر تا صد محصولات ما کاملا داخلی است و با لایه نانو الیافی که روی آن می‌گذاریم ذرات ریز را به خودش می‌گیرد و هوای پاکی را وارد محفظه احتراق سوخت و ساز خودرو می‌کند و به تبع آن مصرف کننده افزایش شتاب خودرو، کاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا را بصورت ملموس احساس می‌کند.

وی درخصوص استفاده خودوروسازان از این فناوری گفت: ما وظیفه خودمان را انجام داده‌ایم و علم را به این سطح رسانده‌ایم که مردم از مزایای آن استفاده کنند اما نحوه به کارگیری این محصول در صنعت خودرو دیگر بستگی به اراده مسئولین این امر دارد و امیدواریم که توجه بیشتری به ما داشته باشند.


کد مطلب: ۴۷۱۴۰۲

متن کامل خبر: http://jahannews.com/fa/doc/news/471402/شرکت-ایرانی-حوزه-نانو-کار-۵۰-ساله-اروپایی-ها-۸-انجام

جهان نيوز

  http://jahannews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>